Męska biżuteria – czy jest się czego wstydzić?

Trochę niesłusznie, ale biżuteria męska w dalszym ciągu zaliczana jest do jednych z najbardziej kontrowersyjnych tematów w modzie. Większość ludzi biżuterię uważa za w pełni kobiecy atrybut. Całkowicie niesprawiedliwie… W końcu mężczyźni również mają prawo gustownie podkreślać swoją osobowość, nie tylko z pomocą zegarków. Wystarczy jedynie odpowiedni gust. W końcu czasy się zmieniają, a więc opcje wyboru męskiej biżuterii znacząco już wykraczają poza czasomierz, obrączkę, czy spinki do mankietów i krawata. Co można więc wybrać? Jak stylowo podkreślić błyskotkami męski look? Na jakie ozdoby można się zdecydować, a jakich należy unikać aby wyglądać gustownie, stylowo, a przede wszystkim męsko?

Biżuteria męska – ogólne zasady wyboru

W przypadku doboru męskiej biżuterii sprawa nie jest tak prosta jak u kobiet. Bardzo łatwo zamiast elegancki i dobrego smaku uzyskać efekt komizmu czy śmieszności. Naczelną regułą powinna więc pozostać przede wszystkim prostota i minimalizm. Im bardziej stonowana ozdoba, tym bardziej uznawana jest za odpowiednią dla mężczyzn. I tak jeśli zawiera ona na przykład kamienie to powinny być one jedynie w stonowanych kolorach oraz jak najbardziej naturalnych kształtach – jeśli zaś chodzi o wybór motywów wyjątkowo sprawdzają się te geometryczne. Biżuteria powinna spełniać także aspekty praktyczne – a więc dopasowana do sytuacji, jak również ogólnie mówiąc stylu życia. Unikać należy łańcuchów o grubych oczkach, czy kolczyków z diamencikami – czasy ich popularności dawno już minęły i miejmy nadzieję – nie powrócą. 

Odrodzenie mody na sygnety – jak je nosić?

Sygnety przeżywają prawdziwy renesans jeśli chodzi o uzupełnienie męskiej stylizacji. Niegdyś rodzinna pamiątka, przekazywana z pokolenia na pokolenie dzisiaj powoli wychodzi z cienia opinii staromodnego, zakurzonego antyku. O ile sygnet może wyglądać nieco komicznie przy sportowej stylizacji, doskonale odnajdzie się jako uzupełnienie każdej innej – nie musi to być oficjalna impreza, wystarczy nieco bardziej elegancka koszula, kamizelka czy casualowa marynarka noszona na co dzień. Odważniejsi Panowie mogą zdecydować się na sygnet z kamieniami, choć najlepiej wyglądają one w złocie. 

Naszyjnik męski – jaki wybrać?

Najbardziej męską, a zarazem najpopularniejszą ozdobą szyi Panów jest nieśmiertelnik – idealnie sprawdzający się w codziennych stylizacjach, zarówno tych luźnych, jak i tych o nieco bardziej militarnym charakterze. Blaszka nieśmietelnika to doskonałe miejsce na wykonanie uniwersalnego grawerunku – dzięki czemu możesz całkowicie spersonalizować swój dodatek. Bardzo modne są także proste wisiorki z przywieszkami, znacznie bardziej minimalistyczne, a przez to i uniwersalniejsze. Standardowo ich długość powinna wynosić około 60cm. Nie warto decydować się na krótsze modele – bowiem męska biżuteria wymaga sporej ilości luzu. 

Bransolety – czy można znaleźć te „męskie”?

Wbrew pozorom bransoletki stanowią coraz częstszy dodatek stylizacji niejednego mężczyzny. Są one odpowiednie dla każdego faceta – tak więc wystarczy odsunąć wszelkie obawy „czy wypada” na bok. Tutaj także panuje dosyć spora różnorodność, można więc wybrać te modele pasujące do własnego stylu i usposobienia. Postawić można na bransoletki skórzane, metalowe, z koralikami, bądź na rzemyku. Męska bransoletka doskonale prezentuje się również w połączeniu z zegarkiem – wybierając tą opcję warto zdecydować się na jej minimalistyczną wersję, która jedynie uzupełnia charakter zegarka, a nie go przytłacza.